O mne

Som obyčajný chalan z Petržalky. Joge sa venujem približne 6 rokov, väčšinu toho s vlastnou dennou praxou. Za toto obdobie som absolvoval množstvo tréningov, workshopov, kurzov, stretol známych ľudí ako Manju Jois, Nancy Gilgoff, či David Williams. Som certifikovaný učiteľ v medzinárodnej Yoga Alliance E-RYT500 a rovnako tak aj uznaný ako inštruktor jogy Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.
award
„Len ten, kto má vlastnú skúsenosť, dokáže odovzdávať vedomosti ďalej.“ - Laci Ankh
DSC_0837

Čomu sa venujem?

Jednoducho povedané, učím jogu v systéme Srí K. Pattabhi Joisa dnes skôr známu ako Ashtanga jogu. Áno, dnes rastú jogové štúdiá ako huby po daždi. Nekontrolovane. Veľa druhov jogových prístupov. Až toľko, že sa stratíte v tom, ktorá je pre vás tá pravá. Každá vám sľúbi niečo iné – silné telo, zdravý chrbát, detox, správne postavenie tela... A práve to je to, čím sa chcem ja odlíšiť. Naučím vás metódu, budem vás ňou sprevádzať, no jedine vaša prax a disciplína, vy sami ste odpoveďou. A ja vám s tým rád pomôžem.

Joga je stav. Stav mysle. Nástroj na sebapoznanie. Ako aj iné východné filozofie, joga Vás vezme na cestu, kde vás bude konfrontovať jediná vec v tomto vesmíre. Vy sami, vás samých. Práve preto sa väčšinou venujem individuálnemu prístupu tak, ako sa joga odovzdávala tradične. Jogu učím systematicky, tradičným spôsobom, s prihliadnutím na individualitu jedinca. Mojim cieľom je naučiť vás jogu používať, no zároveň sa nestať jej otrokom. Rád vás budem učiť, pokiaľ ste naozaj odhodlaní.

Na to, aby ste začali s jogou nepotrebujete nič špeciálne a dokonca nemusíte ani nič meniť. Nemusíte byť ohybný, silný, nemusíte prestať jesť mäso ani odriekať mantry. Jediné, čo stačí, je mať odhodlanie a nebyť lenivý. Nemusíte mať dokonca načítané ani jogové knihy, ani napozerané videá. Benefity na fyzickej úrovni sa dostavia ako následok vašej vlastnej praxe.

Ak nastal čas, kedy ste sa odhodlali pre seba niečo začať robiť, chcete vyskúšať čosi neobvyklé a venovať sa tomu systematicky a disciplinovane tak, aby ste to dokázali robiť úplne sami, túžite mať pokojnú myseľ a odľahčiť telo, ste na správnom mieste. Budem vás učiť. Ak však hľadáte jogu ako strečing, predcvičovanú hodinu, kde opakujete po inštruktorovi, alebo si chcete zacvičiť tak jeden, dvakrát do týždňa, môj prístup pre Vás nebude vhodný, no veľmi rád vám odporučím úžasných inštruktorov, ktorí sa takémuto prístupu venujú.

Referencie

"Páči sa mi Laciho prístup. Je autentický a ľudský. Laci trpezlivo vysvetlí všetko aj 5x, čím dáva najavo, že mu záleží a že je na rovnakej úrovni ako vy. Pred každou hodinou schová ego do vačku, nezavalí vás stovkami neznámych výrazov a aj napriek tomu máte pocit, že ste sa niečo nové naučili. Minimálne o sebe zistíte toho viac. Jeho joga predstavuje prirodzenú, ale zároveň nenápadnú sondu do vlastného vnútra tak, že si ju sotva všimnete, no ten rozdiel medzi Pred a Po je zreteľný."
Adela

"Veľmi dobrý a trpezlivý učiteľ s individuálnym prístupom ku každému žiakovi + človiečik so ❤️ na správnom mieste!"
Katka

"Laci je borec. Perfektný človek, ktorý vie pracovať s ľuďmi. Má čo ponúknuť a vie ako ľudí dostať na vyšší level, však musia sami chcieť. Tréningy s týmto pánkom sú iná méta 💪 🙏 ✌️"
Marek

DSC_0686
laci-05

"Zábavný chalan, učiteľ so skvelým prístupom.. Vie, čo robí, vie, ako to učiť a dobre to učí. A nuda s ním rozhodne nehrozí 👍"
Dodo

"K Lacimu chodím už tretí rok a začínala som uňho ako úplny “jógový” nováčik. Síce bol spočiatku prísny a vyžadoval pravidelnú prax, ale časom som pochopila, že bez toho sa ďalej nepohneme. Vie výborne vysvetliť pozície, asany, ich účinky atď. Má veľa vedomostí z roznych oblastí-fyzioterapia, jóga, ayurveda, posilňovanie, ..... Vždy konzultuje momentálny zdravotný stav a tomu prisposobí hodinu a vždy sa zaujíma o klienta. Teraz je už každá hodina svojím sposobom iná, nuda nehrozí:-) Laci vie presne odhadnúť, kedy može od klienta žiadať viac a kedy je lepšie zbytočne netlačiť do pozícií. Jeho dopomoci sú jedny z najlepších👌👌"
Klaudia

laci-01

Pridajte sa na moje hodiny!

Napíšte mi a rezervujte si miesto na najbližšom kurze. Alebo si môžeme dohodnúť individuálne hodiny.